خرید کتاب 24 بزرگترین تامین کننده کتاب در ایران

کتاب صوتی در محل کار

چرا کتاب صوتی انتخاب مناسبی است ؟

درگذشته باید وقت زیادی میگذاشتیم کتاب میخوندیم

اما الان دیگه زمونه تغییر کرده و با وجود تکنولوژی های جدید و کم حوصله شدن بشر

عادت مردم هم به سمت سوی دیگری رفته

در این زمان کتاب صوتی یا کتاب صوت دار یا Audio Book که هر 3 مورد یک معنی را دارد

راحت ترین راه برای دریافت اطلاعات و زنده کردن حس کتابخوانی مانند گذشته میباشد.

 

کتاب صوتی
کتاب صوتی

حالا شما چه دانشجو باشید چه کارمند چه زن خانه دار و یا کودک مدرسه ای

میتونید با زحمت کمتری به لطف پیشرفت تکنولوژی

و دسترسی امکانات مثل گوشی هوشمند راحتتر کتاب بخوانید.

 

اصلا چرا کتاب صوتی کلا امکان بهتری نسبت به کتاب های کاغذی و پی دی اف است ؟

در این مقاله به بررسی برخی از موارد به صورت مختصر میپردازیم امیدواریم بتوانیم نظر شما را برای استفاده از کتاب صوتی جلب کنیم چون فکر میکنیم با وجود اینکه سرانه کتابخوانی در کشور کم شده است اما استفاده از کتاب صوتی میتواند سرانه مطالعه ما را بالا ببرد و بر دانش مردم ایران بیافزاید.

 

در ادامه مواردی را برای تایید مناسب بودن کتاب صوتی مطرح میکنیم :

 

کتاب صوتی دوچرخه

Audio Book در هنگام دوچرخه سواری

هنگام دوچرخه سواری و رکاب زدن فرصت خوبی برای استفاده از موقعیت است و شما میتوانید از کتاب صوتی استفاده مطلوبی داشته باشید.

 

1- وقتی کسی برای شما کتاب رو میخونه و شما گوش میدید طبق آماری که موسسه آموزشی رایکارد زیر نظر دانشگاه هاروارد در آمریکا اعلام کرده است فهم و یادگیری 2 برابر بیشتر به نسبت کتاب های کاغذی میباشد.

 

2- وقتی گویندگان کتاب های صوت دار برای شما کتاب را میخوانند شما بهتر کلمات را درک میکنید و تلفظ درست کلمات را میبیند شاید قبل از آن به غلط میخواندید و فرصتی محیا نمیشد تا به درستی کلمه را ادا کنید.

 

3- حس و حالی که روایتگر کتاب به شما میدهد حس حال غیر قابل وصف شدنی است در واقع انرژی مثبت راوی بسیار در درک مطلب تاثیر دارد.

 

4- شاید عجیب باشد اما باور کنید با کتاب های صوت دار شما دیرتر از کتاب کاغذی خوابتان میگیرد چون هم کاربری راحت تری دارد هم لذت بخش است.

 

5- جابجایی کتاب صوتی مثل کتاب کاغذی مشکل نیست و شما میتوانید در تلفن همراه خود آن را داشته باشید و هرجایی دوست داشتید ببرید ، دیگر Audio Book زیر باران خیس نمیشود مچاله نمیشود همیشه همراه شماست بدون آنکه آسیبی ببینید.

 

6- در یک مدت یکسان شما Audio Book بیشتری نسبت به کتاب کاغذی میتوانید بخوانید البته این موضوع را کارشناسان بررسی و نتیجه گیری کرده اند.

 

7- اگر در خواندن ضعف دارید و سرعتتان پایین است کتاب صوتی گزینه مناسبی برای شما “هم” میتواند باشد.

 

8- فرقی نمیکند در کوه و دشت و کمر باشید یا در حال ورزش در باشگاه انقلاب ، کتاب صوتی همیشه همراه شماست و براحتی میتوانید استفاده کنید.

 

9- وقتی میخواهید بخوابید میتوانید Audio Book خود را فعال کنید نکته جالب برخی از پلیر ها و اپلیکیشن های Audio Book در این است که شما میتوانید تایم مشخصی را در نظر بگیرید و سپس اعلان خاموشی را ذکر کنید تا اگر خوابتان برد خودکار خاموش شود.

 

کتاب صوتی در محل کار

کتاب صوتی در محل کار

وقتی در محل کارتان هستید ، گاهی پیش می آید کار شما طوری است که نیازی به تمرکز ندارد مثلا شما میخواهید چیزی را مرتب کنید یا کاری روتین و تکرار پذیر را انجام دهید ، در هنگام انجام چنین کار هایی میتوانید از کتاب صوتی استفاده کنید بسیار بازدهی بالایی دارد.

 

10- در محل کار هم از Audio Book لذت ببرید !! به عنوان مثال شما راننده اسنپ هستید یا فروشنده در هایپر استار هستید میتوانید یک هنذفری در گوش خود بگذارید و براحتی کتاب را بشنوید و به معلومات خود اضافه کنید.

 

کتاب صوتی در ماشین

کتاب صوتی در هنگام رانندگی

وقتی درحال رانندگی هستید میتوانید از کتاب صوتی استفاده کنید و از کتاب صوتی لذت ببرید شاید باورتان نشود استفاده از کتاب صوتی در هنگام رانندگی بازدهی فوق العاده خوبی دارد اما یک نکته آن هم این است که طولانی مدت از کتاب صوتی در رانندگی استفاده نکنید چون به دلیل اینکه ممکن است کسل کننده باشد و منجر به خواب آلودگی شود . پیشنهاد ما  هر یک ساعت 10 دقیقه استراحت میباشد.

 

11- شاید باورتان نشود اما گوش دادن به کتاب صوتی مثل دیدن یک فیلم جذاب ، لذت بخش است .

 

12- با Audio Book جزئیات کتاب هیچوقت از دست شما نمیروند در واقع چیزی از قلم نمیوفتد .

 

13- گوش دادن به Audio Book سرانه مطالعاتی کشور را دگرگون میکند ، به عنوان مثال نمونه ای در سایت خودمان داشتیم فردی سالی یک جلد کتاب میخواند اما با استفاده از کتاب صوتی ماهانه بیش از 3 جلد کتاب میخواند که این آمار در سال شگفت انگیز است .

 

14- هزینه تولید Audio Books بسیار ارزان تر کتاب های کاغذی است ، چون صرفا یک ضبط و اجرای صوتی دارد اما در کتاب کاغذی باید درگیر صنعت چاپ شد.

 

15- کتاب صوتی دوستدار محیط زیست است چون دیگر درختی قطع نمیشود تا کتاب چاپ شود. البته قطع درخت صرفا برای چاپ کتاب نیست !

 

16-کتاب های صوت دار مثل کتاب ملت عشق برای افرادی که مشکل بینایی دارند راه حل مناسبی است تصور کنید اگر کتاب صوت دار ملت عشق نبود روشندلان عزیز از این کتاب با این مفهوم بی نظیر محروم میماندند .

 

17 – راحتی در تهیه کتاب صوتی شگفت انگیز است و شما میتوانید در لحظه هر کتابی را که خواستید فورا دریافت کنید و معطلی تهیه ندارد اما در کتاب کاغذی شما باید ابتدا پیدا کنید اگر آنلاین باشد سپس سفارش دهید و دعا کنید هرچه سریع تر به دست شما برسد

 

کتاب صوتی در ورزش

کتاب صوتی در هنگام ورزش

وقتی درحال ورزش هستید میتوانید از Audio Book استفاده کنید و همزمان هم یادبگیرید هم تمرین کنید!

 

18 – کتاب های دارای صوت را میتوانید با هر امکاناتی گوش دهید مثل کامپیوتر ، لپ تاپ ، موبایل ، ام پی تری ، ام پی فور و سی دی و جدیدا هم مستقیما از طریق اپلیکیشن موبایل گوش دهید .

 

19- با کتاب های دارای صوت دیگر شما محدودیت روشنایی ندارید و میتوانید در تاریکی مطلق و با چراغ خاموش راحت به آن گوش دهید.

 

کتاب صوتی در خواب

کتاب صوت دار در خواب

شما حتی در هنگام خواب میتوانید از کتاب صوتی استفاده کنید و با مشخص کردن مدتی خودکار کتاب صوتی خاموش شود.

 

کد تخفیف : برای دریافت کد تخفیف شما میتوانید دیدگاهی در پایین همین صفحه درج کنید ، دقایقی بعد کد تخفیف Audio Book برای شما ارسال میگردد.

قبلی
کتاب ملت عشق چطور پرفروش ترین کتاب ایران شد ؟
بعد
10 فروشگاه اینترنتی خرید کتاب ایران در سال 1398+ کد تخفیف

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید